Lipno-Info
Home
0
změnit řeř:  DE CZ
Výlety Lipno
Príroda kolem Lipna neodolatelne zve k procházkám a je nejen pro fotografy pravým rájem.
Zde najdete pár návrhu na výlety v okolí Lipna.

Výlet na Smrcinu (Hochficht)


Trvání: celý den
Délka: cca. 25 km.

Príjezd vlakem nebo autem do Nové Pece. Dále pešky po žluté pres Klápu na Tokanište, dále smerem na Smrcinu (1338 m), pokracovat po horském hrebenu pres Hranicník (1283m ) až po státní hranici Plešné Jezero - - Holzschlag, odsud po modré smerem na Rakousko pres Ríjište zpátky až do Nové Pece.

Výlet do Dobré


Cíl: typická ceská usedlost v blízkosti Nemecka
Trvání: pul dne Délka: cca. 14 km.

Príjezd vlakem nebo autem do Stožce. Následne pešky po žluté pres Stožeckou louku do Dobré, až budete procházet vesnicí, po nekolika stovkách metru narazíte na hospodu (Kneipeschin). Cestou zpátky projdete vesnici smerem na Cerný Kríž cca. 3 km. Zbytek cesty jdete podél kolejí až k nádraží Cerný Kríž.

nebo

Trvání: pul dne/celý den
Délka: cca. 19 km

Príjezd vlakem do Cerného Kríže. Poté po modré pres Studenou Vltavu ke Stožecké kapli. Za dobré viditelnosti doporucujeme krátký výstup na Stožeckou skálu (odkud je krásná vyhlídka až na rakouské Alpy), po modré pak dále smerem ke Stožecké louce, odkud po žluté dojdete pres Dobrou zpet do Cerveného Kríže.

Výlet (vyjíždka na kole) na Plešné jezero a k památníku
Adalberta Stiftera


Trvaní: celý den
Délka: cca. 23 km pešky, cca. 33 km na kole

Príjezd vlakem nebo autem do Nové Pece. Následne po zelené stezce nahoru. Zde najdete druhé nejvýše položené ledovcové jezero na Šumave ( 1090m). Na skalním výbežku prímo nad jezerem stojí ve výšce 1311m památník básníka a spisovatele Adalberta Stiftera s nádhernou vyhlídkou na jezero.


Další výlety najdete zde:

Bližší informace